Bize Ulaşın

BİR ARTVİN MASALI ve KARADENİZ YAYLALARI

TYPOLOGIES

Kültürel

+ 3
DIFFICULTY

MIN. AGE

7 - 10 Ekim - 4270 TL

GEZİ PROGRAMI

Bu seferki yolculuğumuzda,

uçsuz , bucaksız yaylaların bulutlarla buluştuğu toprağın ve yeşilin enfes kokusuyla harmanlandığı Karadeniz Yaylalarına gidiyoruz. 7-10 Ekim’de tabiat ananın huzurlu kollarındayız ...

TUR PROGRAMI:

1.GÜN İSTANBUL-KARS-ŞAVŞAT

 

İstanbul Havalimanı’ndan  THY TK2714  09.00 uçuşu ile Anadolu’nun en özgün kentlerinden biri Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımız yaklaşık 10.50  olacaktır.

Bizi bekleyen özel aracımızla Çıldır gölüne doğru yola çıkıyor , Kış aylarında Yaklaşık 2000 metredeki buz tutan Çıldır Gölü’ne öğle yemeğimizi yapıyoruz.

Kahvaltımızın ardından Ardahan yolu üzerinde bulunan Şeytan Kalesini ziyaretimizin ardından güzel manzaraya doyacağımız yolu takip ederek Sahara Milli Parkı’na ulaşıyoruz.

Karagöl-Sahara Millî Parkı, Türkiye'deki millî park alanlarından birisidir. Artvin'in Şavşat ilçesi sınırları içerisinde yer alan park Cittaslow ünvanını korumaktadır. Ekim ayı bölgenin renklerinin en güzel görüleceği aydır.

Orman içinde yapacağımız yürüyüş sonrası akşam gün batımını yakalıyoruz.Konaklama ve akşam yemeği Şavşat otelimizde.

Akşam yemeğimiz sırasında Şavşat’ın yöresel yemekleriyle tanışmaya başlayacağız.

2.GÜN

Otelimizde alacağımız yöresel kahvaltımızın ardından sırasıyla göreceğimiz köyler ve yaylalar Yavuzköyden aşağı koyunlu, yukarı koyunlu menşeli veliköy , tibet kilisesi, pınarlı köyü olacaktır.

Programın en uzun yürüyüşünü yapmak üzere Aşağı Koyunlu Köyü’ne gidiyoruz. Gürcistan Krallığı'nı ‘Altın Çağı' olarak bilinen 1184-1213 yılları arasında yöneten ünlü kraliçe Tamara'ya ait olduğu bilinen ‘Tamara Odaları' ve yanı başındaki ‘Suatılan Şelalesi' günümüzü renklendirecek. Bugün mayo ve havlularımız yanımızda olsun..

Buraya giden patika ilk başta orman içinde geçiyor.. Burası kendinizi İsviçre Alplerinde zannedeceğiniz bir manzaraya sahip.

 

Uçsuz bucaksız Şavşat Köyleri manzarası karşınıza alıp bir öğle yemeği olası veriyoruz.

Burada alınan öğle yemeğimizin ardından aracımızla  vadi üstü dağ yamacı olan patikadan Tamara Odaları adı verilen manastıra varıyoruz.

Ziyaretimizin ardından Tibeti kilisesini göreceğiz. Bu kilise halk tarafından sürekli yıkılmaya çalışılmıştır, çatısı hariç ön kısmı hala dimdik ayakta duruyor. Ziyaret sırasında fotoğraflar çok renkli olacaktır.

Ziyaretlerimizin ardından otelimizin muhteşem manzarası ile akşam yemeği öncesi alacağımız 5 çayına ulaşıyoruz

Konaklama ve yöresel akşam yemeği Şavşat’daki otelimizde olacak.

3.GÜN

Otelimizde alınan sabah kahvaltımızın ardından Artvin’e bağlı Borçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Borçka yalçın ve geçit vermeyen dağların, gür ormanların yatakları derin ve hırçın akarsuların yarattığı eşsiz güzelliğe sahiptir. Borçka’dan araçlarımızla önce Karagöl’e çıkıyoruz.Karagöl etrafında yapacağımız yürüyüş sonrasında yine Macahel vadisi olarak bilinen bölgeye çıkıyoruz. Bu bölge 6 köyden oluşmaktadır (Camiili, Düzenli, Efeler, Kayalar, Maral, Uğur) bir yöredir. El değmemiş bitki örtüsüne ve bozulmamış eko – sistemine sahip sık ormanlara sahiptir. Ayrıca Macahel balı ile ünlüdür.

Camiili köyünde yürüyüş ve öğle yemeğimizin ardından  Karagöl,  Arhavi Mecnuna Şelalesi Çağlayan Vadisi göreceğimiz bazı yerler arasındadır.

Ziyaretlerimizin ardından Akşam yemeğimizi almak için otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Geceleme Şavşat otelimizde.

4.GÜN

Otelimizden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra dışarıda sürpriz bir manzaraya karşı alınan sabah kahvaltımızın ardından tarif edilemez boyuttaki muhteşem renk cümbüşü içindeki muhteşem ormanları , anıt ağaçları ile misafirlerini binlerce çeşit çiçekle ağırlayan Maden köyü,  Bazgirite gölü, Meydancık mısırlı köyü , Papart ormanı  programımızın son gününde göreceçeğimiz yerler arasında olacaktır. Bölge çok yağışlı ve nemli havası nedeniyle bitki örtüsü çok zengindir.

Göl etrafında yürüyüş yapacak, Kayık kiralayarak muhteşem manzarada fotoğraflarla iz bırakacağız.

Trabzon’a dönüş yolunda tur sonunu meşhur kurufasulyesi ile taçlandıracak , çay fabrikasına uğrayıp, çay bahçelerine uğrayacağız.

Trabzon-İstanbul dönüş uçağımız TK2831 22.30  Türk Hava Yolları uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Belirtilen Şavşat otelinde 3 gece konaklama

Tüm Öğle ve akşam yemekleri

Yöresel Müzik

Programda belirtilmiş olan ikramlar

Programda belirtilen tüm transferler

Programda belirtilen tüm geziler

Giriş ücretleri

Zorunlu seyahat sigortası

Karadeniz yaylaları konusunda Uzman rehberlik hizmet

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Yemeklerde alınacak alkollü içecekler

Rafting

Kişisel harcamalar

Gidiş dönüş uçak biletler

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Rezervasyon İçin

Arama
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type